Home
Kenniscentrum
Verhalen
Verpleegkundige dagm...

Verpleegkundige Dagmar vindt uitdaging én ontwikkelkansen via Medicalhunt

Dagmar Dijkstra Medicalhunt

Via Medicalhunt ontdekt Dagmar nieuwe uitdagingen in de ouderenzorg én volgt ze haar droom richting hbo-v.

Wanneer je met Dagmar Dijkstra praat, voel je meteen een rustige vastberadenheid. Ze is 46, werkt als verpleegkundige via Medicalhunt en staat midden in een nieuw hoofdstuk in haar loopbaan. “Ik ben nog maar kortgeleden begonnen bij Medicalhunt,” vertelt ze. “18 augustus 2025.” Maar haar connectie met ons begon al twee jaar eerder, toen ze de stap nog niet durfde te zetten.

“Ik heb eerder bij jullie gesolliciteerd,” vertelt Dagmar. “Ik had een leuke baan, maar ik miste de mogelijkheid om door te groeien en te gaan studeren voor HBO Verpleegkundige, terwijl ik die ambitie wél had.” Ze herinnert zich het gesprek nog goed: “Ik had toen een heel fijn gesprek met Mirjam Boef.”

Maar ze durfde de knoop nog niet door te hakken. Pas later kwam het moment waarop alles samenkwam. “Op een gegeven moment heb ik de stoute schoenen aangetrokken: als ik nog wat wil, is nú de tijd, dacht ik bij mezelf. Ik heb toen Mirjam gebeld en ik werd voorgesteld aan collega Nanette.” Het voelde meteen vertrouwd.

“Direct herkende ik het fijne gevoel van twee jaar terug en was ik weer net zo enthousiast. Deze keer ben ik de uitdaging wél aangegaan: Verpleegkundige bij Medicalhunt met een opleiding tot HBO Verpleegkundige.”

Werken op Jellemeineszhof: kleinschaligheid, nabijheid en kwaliteit van leven

Dagmar is gedetacheerd bij Jellemeineszhof, een kleinschalige woonvorm in Balk. “Ik werk hier als verpleegkundige. Ik verleen persoonlijke verzorging, medische zorg, begeleiding van bewoners en hun familie. Ik observeer en rapporteer rondom gezondheid en welzijn en geef voorlichting over het ziektebeeld dementie en alles wat daarbij komt kijken.”

Het doel is helder en raakt meteen de kern van ouderenzorg zoals zij die ziet: “Alles om onze bewoners een zo fijn mogelijke laatste levensfase te geven, waarin voor mij de kwaliteit van leven voorop staat.”

Van Helpende tot hbo-v: altijd blijven leren

Werken-leren is voor Dagmar dé manier om te groeien. “Ik heb ongeveer zestien jaar geleden via een eerdere werkgever mijn Helpende-diploma gehaald. Later volgden nog Verzorgende IG en de MBO-V opleiding, allemaal via werken-leren. Dat past heel goed bij mij omdat ik het meeste leer in de praktijk.”

Dat ze ooit zou kiezen voor de zorg, was geen vanzelfsprekendheid. “Ik moest in eerste instantie niet denken aan werken in de zorg, het leek me zo vies!” zegt ze lachend. Maar één vacature veranderde alles.

“Ik kwam een werken-leren vacature tegen en was de losse baantjes via een uitzendbureau wel zat. ‘Laat ik dat maar gaan doen,’ dacht ik. ‘Dan heb ik in ieder geval een diploma.’ Eenmaal aan het werk wist ik het meteen: dit is het! En ik ben nooit meer gestopt met werken en leren in de zorg.”

In september begint ze, via Medicalhunt, aan de opleiding hbo-v. Een langgekoesterde droom.

Een werkdag vol aandacht: van ADL tot helikopterview

Dagmar beschrijft haar werkdag met zorgvuldige precisie, alsof je zelf meeloopt. “Een dagdienst begint om 7.00 uur met de overdracht van de nachtdienst en een kort overleg wie op welke woning gaat werken. Jellemeineszhof bestaat uit vier woningen met 3 keer 8 en 1 keer 9 bewoners.”

Eenmaal op de woning zet ze de medicijnkar klaar, opent ze de benodigde programma’s en begint ze met de zorg. “ADL, katheters, wonden, zwachtels en andere verpleegtechnische handelingen.”

Het team vult elkaar aan in een ritme dat werkt: “Mijn collega komt helpen om 7.30 en de woonondersteuner om 8.30. Daarna ontbijten we met de bewoners en doen we activiteiten: een spel, een boodschap, een wandeling, de krant lezen of ‘gewoon’ een fijn gesprek samen.”

Vanaf dat moment heeft ze ook een bredere rol. “Als verpleegkundige loop ik een rondje langs de andere woningen om te vragen of er bijzonderheden zijn. Ik kijk bij bewoners die ziek zijn of die in de terminale fase zitten en stem af met collega’s en familie.”

En misschien wel het mooiste: “Over de gehele dag houd ik een helikopterview, het vermogen om het grotere geheel te overzien. Hoofdzaken van bijzaken scheiden, begrijpen wat beslissingen betekenen voor bewoners, familie en collega’s en strategische keuzes maken die de zorg vooruithelpen.”

Wennen, groeien en thuiskomen

“Ik heb het hier erg naar mijn zin. Ik werk met leuke collega’s en leer elke dag bij. Ik kan hier echt mijn ei kwijt.” Wat haar het meest meeviel? “Dat ik van onze 33 bewoners toch best snel hun gezondheid en leven zoals dat nu is leer kennen.” Ze begon met een open blik en dat heeft haar veel gebracht. “Ik had me niet echt een voorstelling gemaakt. Ik ben hier met een open blik ingegaan en dat is me goed bevallen.”

Flexibel, leergierig en verbonden

Wat ze heeft geleerd sinds ze hier werkt, vat ze prachtig samen: “Dat ik flexibeler ben dan ik dacht. En ik leer elke dag nog bij!” Haar connectie met de zorg voelt als een roeping. “Ik zie het als mijn verantwoordelijkheid om kwaliteit van leven te bevorderen, hoe klein de bijdrage ook is. De zorg vraagt om vakkennis, maar ook empathie en samenwerking en dat is precies de combinatie die mij motiveert.”

Wat haar het meest aantrekt in de ouderenzorg? “De combinatie van zorg aan bed en het regelwerk eromheen. Direct contact met bewoners én overzicht houden. Die afwisseling maakt het werk dynamisch en betekenisvol.”

Leren van elkaar

“Mijn collega’s en ik, we kunnen altijd van elkaar leren, iedereen heeft andere ervaringen.” Ze werkt nu met iemand die ze nog kent van vroeger: “Op dit moment werk ik met een collega met wie ik vroeger in de klas heb gezeten bij de mbo-v opleiding. Zij weet ontzettend veel over bewoners in de terminale fase, over gezichtsuitdrukkingen en wat te doen op welk moment. Dit is voor mij heel interessant en leerzaam.”

Haar team is groot en divers. “In mijn team werken collega’s met verschillende achtergronden en houdingen ten opzichte van veranderingen. Sommigen zijn flexibel en denken graag mee, anderen hechten aan hoe dingen altijd zijn gedaan.” Dagmar heeft geleerd haar rol daarin te vinden. “Ik probeer vaak te begrijpen waar eventuele ‘weerstand’ vandaan komt en hoe we daarin sámen stappen kunnen zetten. Dat maakt me bewust van mijn rol als schakel in een team.”

Werkplezier zit in mensen

Wat maakt haar werkdag geslaagd? “Ik word heel blij als ik fijn met collega’s heb mogen werken, dat we op één lijn zitten, veel hebben gelachen en samen de dag van onze bewoners hebben verrijkt.” En dan is er nog die ene herinnering die ze nooit vergeet: “Een cliënt uit de thuiszorg, mevrouw Bruyns, die mij graag nat wou maken met de douchekop. Ik vertelde haar dat ze dat wel mocht doen, maar dat ik dan eerst naar huis zou gaan voor droge kleren en terug zou komen. Ze durfde uiteindelijk niet, maar heeft al mijn collega’s nagevraagd of ik dat echt zou doen. We hadden een hele fijne band. Ze heeft zelfs een vestje gehaakt voor mijn dochter, die toen vijf was.”

Waarom Medicalhunt?

“De mogelijkheid om op verschillende plekken en met verschillende doelgroepen te werken, dat ik de opleiding hbo-v mag volgen, maar vooral de fijne sfeer in Emmeloord. De medewerkers zorgen ervoor dat ik me thuis voel bij Medicalhunt.” En over haar collega’s is ze duidelijk:
“Wat ik enorm waardeer is dat ze altijd voor me klaarstaan. Ze zorgen voor een warm, veilig gevoel op het werk en tonen echte betrokkenheid bij mij als mens, niet alleen als collega. Dat maakt dat ik me echt onderdeel voel van het team.”

Daarbij voelt ze zich écht gezien: “Wat ik zo fijn vind aan Medicalhunt, is dat ze niet alleen kijken naar wat ik doe, maar ook naar wie ik ben. Er is altijd oprechte interesse. Soms krijg ik zomaar een berichtje: ‘Hoe gaat het met je?’ Het laat me voelen dat ik gezien word, en dat vind ik heel fijn.”

Dat gevoel van veiligheid werkt door in haar werkplezier: “Het voelt alsof ik deel uitmaak van een team dat altijd achter me staat. De lijnen zijn kort, het contact is prettig en duidelijk. Ik weet dat ik altijd bij Nanette terechtkan. Of het nu gaat om een praktische vraag of gewoon even meedenken. Die betrokkenheid en bereikbaarheid geven me rust en vertrouwen, waardoor ik met nóg meer plezier en energie mijn werk kan doen in het Jellemeineszhof.”

Detacheren past haar

“In detachering leer ik snel schakelen, werk ik in verschillende omgevingen en ontwikkel ik me breed. Dat past bij mij, omdat ik graag nieuwe situaties ontdek en flexibel wil blijven.” Haar advies aan anderen is even simpel als raak: “Doe wat goed bij je past. Als je meer inspraak wilt in je rooster of meer opleidingsmogelijkheden wilt en een echt thuisgevoel, zou ik een gesprek met Medicalhunt écht adviseren.”

Ambities, dromen en positiviteit

Dagmar kijkt vooruit. “Ik zou graag als kwaliteitsverpleegkundige aan de slag willen, omdat dat mijn twee grootste interesses combineert: directe zorg én het verbeteren van zorgprocessen.”

Privé wil ze vooral balans, gezelligheid en zekerheid. “Het liefst doe ik soms even helemaal niets, lekker op de bank met een film. Maar een leuk feestje in het weekend vind ik ook echt leuk. Carnaval in Deventer, ons dorpsfeest, Jouster Merke en Bregepop staan elk jaar op mijn verlanglijstje.”

Wat haar sterk maakt in haar werk, weet ze goed te verwoorden: “Ik ben betrokken en professioneel, flexibel, stressbestendig, ik kan goed samenwerken. En ik heb oog voor kwaliteit.” Dat laatste sluit vooral erg aan bij haar ambitie. Verder is ze trots op twee dingen boven alles: “Op mijn kinderen! En op het feit dat ik toch maar ben begonnen aan de hbo-v.” De belangrijkste les die ze dit jaar leerde? “(Nieuwe) uitdagingen zijn leuk!!!”

Tot slot: de toekomst

Over vijf jaar ziet ze zichzelf als kwaliteitsverpleegkundige in de ouderenzorg en als iemand die genoeg tijd en energie heeft voor familie, vrienden en reizen. Want één ding is duidelijk: Dagmar is iemand die beweegt, leert, groeit en kiest voor werk dat klopt bij wie ze is. En bij Medicalhunt heeft ze de plek gevonden waar ze dat allemaal kan worden.